Login/Register to view pricing.
Cube Packaging plastic containers can be used for storage or take‐out orders. This 28 ounce container is re‐usable, recyclable, and is stackable for space saving storage. These containers are also microwave safe for quick reheating. Base only. Lid sold seprately.
| Capacity | 28 oz |
|---|---|
| Manufacturer | Cube Packaging Solutions |
| Length | 25.47 |
| Width | 12.24 |
| Height | 10.87 |
| Sales Unit | CS |
| Lid Type | Lid Not Included |
| Product Group | Container |
| Product Dimensions | 8.3"X5.8"X1.62" |
| Number of Compartments | 1 |
| Shape | Rectangle |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| Shipping Weight | 18.96 lbs |