Login/Register to view pricing.
These Cube Packaging 12 ounce containers are great for take‐out orders. When you customers get home they can easily reheat foods in the microwave. This containers are affordable, durable, and recyclable. Base only. Lid sold sepratetly.
| Capacity | 12 oz |
|---|---|
| Manufacturer | Cube Packaging Solutions |
| Length | 22 |
| Width | 10.25 |
| Height | 9.685 |
| Sales Unit | CS |
| Lid Type | Lid Not Included |
| Product Group | Container |
| Product Dimensions | 8.20"X5.50"X2.15" |
| Number of Compartments | 1 |
| Shape | Rectangle |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| Shipping Weight | 15.60 lbs |