Login/Register to view pricing.
| Capacity | Over 30oz |
|---|---|
| Manufacturer | WORLD CENTRIC |
| Length | 12 |
| Width | 12 |
| Height | 7 |
| Sales Unit | DZ |
| Application(s) | Casual Dining |
| Diameter | 7.1" to 9" |
| Product Group | Bowls |
| Product Weight | 26 Lbs |
| Warranty | 5-year no-chip warranty |
| Dinnerware Type | Bowl |
| Pattern | Porcelana |
| Shape | Round |
| Color | Bright White |
| Material | Porcelain |
| Shipping Weight | 24.40 lbs |