Login/Register to view pricing.
| Capacity | 5.1oz to 11oz |
|---|---|
| Manufacturer | LIBBEY GLASS (BEVERAGE) |
| Length | 12 |
| Width | 12 |
| Height | 7 |
| Sales Unit | CS |
| Application(s) | Casual Dining |
| Diameter | 7" or under |
| Product Group | Bowls |
| Product Weight | 23.01 Lbs |
| Warranty | 5-year no-chip warranty |
| Dinnerware Type | Bowl |
| Pattern | Porcelana |
| Shape | Round |
| Color | Bright White |
| Material | Porcelain |
| Shipping Weight | 7.65 lbs |