Login/Register to view pricing.
| Capacity | 5.1oz to 11oz |
|---|---|
| Manufacturer | LIBBEY GLASS (BEVERAGE) |
| Length | 14.17 |
| Width | 10.24 |
| Height | 15.16 |
| Sales Unit | CS |
| Application(s) | Casual Dining |
| Diameter | 7" or under |
| Product Group | Bowls |
| Product Weight | 28.65 Lbs |
| Warranty | 5-year no-chip warranty |
| Dinnerware Type | Bowl |
| Pattern | Porcelana |
| Shape | Round |
| Color | Bright White |
| Material | Porcelain |
| Shipping Weight | 29.00 lbs |