Login/Register to view pricing.
Steelite 4802R261 Stellar 1-3/4 oz. Shot Glass is a simple, high-quality, classic shot glass suitable for any liquor. Additionally, this glass is heat-treated for added durability and strength.
Shot Glass, 1-3/4 oz., (H 4"; M 1-1/2"; T 1-3/8"; B 1-3/8") Rona, Stellar
| Individual Drinkware Capacity | 1-3/4 oz |
|---|---|
| Drinkware Capacity | 0 - 1-3/4 oz |
| Capacity | 1-3/4 oz |
| Manufacturer | Steelite International |
| Sales Unit | CS |
| Product Weight | 6 Lbs |
| Pattern | Stellar |
| Color | Clear |
| Material | Heat-treated Glass |
| Shipping Weight | 6.00 lbs |