Login/Register to view pricing.
Steelite 4800R226 Artist 10-1/4 oz. Martini Glass features an attention-grabbing form and slightly extended stem, making it ideal for high-end restaurants and clubs. Additionally, this glass is heat-treated for added durability and strength.
- Martini Glass, 10-1/4 oz., (H 7-1/2"; M 5"; T 5"; B 3-1/2") Rona, Artist
| Individual Drinkware Capacity | 10-1/4 oz |
|---|---|
| Drinkware Capacity | 0 - 10-1/4 oz |
| Capacity | 10-1/4 oz |
| Manufacturer | Steelite International |
| Sales Unit | CS |
| Bottom Diameter | 3-1/2" |
| Product Weight | 18 Lbs |
| Pattern | Artist |
| Color | Clear |
| Material | Heat-treated Glass |
| Shipping Weight | 19.00 lbs |