Login/Register to view pricing.
Perfect for modern day cocktails, the MCC Vintage Stems are both elegant and stylish. Offered in different shapes and sizes, their faceted stems add a unique and trendy look to any classic cocktail presentation.
- Martini Glass, 9-1/4 oz., (H 7-1/4"; M 4-3/8"; T 4-3/8"; B 3") Vintage Stem, Minners Classic Cocktails (minimum = case quantity)
| Individual Drinkware Capacity | 9-1/4 oz |
|---|---|
| Drinkware Capacity | 0 - 9-1/4 oz |
| Capacity | 9-1/4 oz |
| Manufacturer | Steelite International |
| Sales Unit | CS |
| Bottom Diameter | 3" |
| Color | Clear |
| Material | Glass |
| Shipping Weight | 7.30 lbs |