Login/Register to view pricing.
| Individual Drinkware Capacity | 8 oz |
|---|---|
| Drinkware Capacity | 0 - 8 oz |
| Capacity | 8 oz |
| Manufacturer | LIBBEY GLASS (BEVERAGE) |
| Length | 13.57 |
| Width | 10.25 |
| Height | 10.07 |
| Sales Unit | DZ |
| Bottom Diameter | 3-1/4" |
| Product Weight | 5.8 Lbs |
| Warranty | Safedge Rim Lifetime Guarantee |
| Pattern | Vina |
| Color | Clear |
| Material | Glass |
| Shipping Weight | 5.80 lbs |