Login/Register to view pricing.
| Individual Drinkware Capacity | 18-1/2 oz |
|---|---|
| Drinkware Capacity | 0 - 18-1/2 oz |
| Capacity | 18-1/2 oz |
| Manufacturer | LIBBEY GLASS (BEVERAGE) |
| Length | 15.19 |
| Width | 11.44 |
| Height | 10 |
| Sales Unit | CS |
| Product Group | Stemmed |
| Bottom Diameter | 3-1/4" |
| Max Diameter | 3-5/8" |
| Top Diameter | 2-7/8" |
| Product Weight | 8 Lbs |
| Warranty | Safedge Rim Lifetime Guarantee |
| Pattern | Vina |
| Color | Clear |
| Material | Glass |
| Shipping Weight | 8.00 lbs |