Login/Register to view pricing.
| Individual Drinkware Capacity | 16 oz |
|---|---|
| Drinkware Capacity | 0 - 16 oz |
| Capacity | 16 oz |
| Manufacturer | LIBBEY GLASS (BEVERAGE) |
| Length | 14.57 |
| Width | 11 |
| Height | 7.19 |
| Sales Unit | CS |
| Bottom Diameter | 3-1/8" |
| Product Weight | 6.5 Lbs |
| Warranty | Safedge Rim Lifetime Guarantee |
| Pattern | Vina |
| Color | Clear |
| Material | Glass |
| Shipping Weight | 6.50 lbs |