Login/Register to view pricing.
| Individual Drinkware Capacity | 14 oz |
|---|---|
| Drinkware Capacity | 0 - 14 oz |
| Capacity | 14 oz |
| Manufacturer | LIBBEY GLASS (BEVERAGE) |
| Length | 11.25 |
| Width | 8.5 |
| Height | 9.25 |
| Sales Unit | DZ |
| Bottom Diameter | 2-1/4" |
| Warranty | Safedge Rim Lifetime Guarantee |
| Pattern | Pinnacle |
| Color | Clear |
| Material | Glass |
| Shipping Weight | 11.00 lbs |