Login/Register to view pricing.
| Individual Drinkware Capacity | 10-3/4 oz |
|---|---|
| Drinkware Capacity | 0 - 10-3/4 oz |
| Capacity | 10-3/4 oz |
| Manufacturer | LIBBEY GLASS (BEVERAGE) |
| Length | 21 |
| Width | 10.63 |
| Height | 15.44 |
| Sales Unit | CS |
| Product Group | Stemmed |
| Bottom Diameter | 2-7/8" |
| Max Diameter | 3-1/4" |
| Top Diameter | 2-3/4" |
| Product Weight | 20 Lbs |
| Warranty | Safedge Rim Lifetime Guarantee |
| Pattern | Teardrop |
| Color | Clear |
| Material | Glass |
| Shipping Weight | 20.00 lbs |