Login/Register to view pricing.
Steelite 4807R235 Edition 5 oz. Champagne Flute is ideal for superior wine service. This glass features a slightly more substantial body and stem, which leads to greater durability and longevity. Additionally, this glass is heat-treated for added durability and strength.
Champagne Flute, 5 oz., (H 9-1/4"; M 2-3/8"; T 1-3/4"; B 2-1/2") Rona, Edition
| Individual Drinkware Capacity | 16 oz |
|---|---|
| Drinkware Capacity | 0 - 5 oz |
| Capacity | 5 oz |
| Manufacturer | Steelite International |
| Sales Unit | CS |
| Product Weight | 14 Lbs |
| Pattern | Edition |
| Color | Clear |
| Material | Heat-treated Glass |
| Shipping Weight | 14.00 lbs |