Login/Register to view pricing.
| Capacity | 9 oz. |
|---|---|
| Manufacturer | WORLD CENTRIC |
| Length | 9.1 |
| Width | 20.1 |
| Height | 13 |
| Sales Unit | CS |
| Cup Type | Cup |
| Application(s) | Contemporary, Casual & Banquet |
| Product Group | Cups, Mugs & Saucers |
| Product Dimensions | 3-7/8" |
| Max Diameter | 4-1/2" |
| Top Diameter | 3-1/4" |
| Product Weight | 33 Lbs |
| Dinnerware Type | Cup |
| Pattern | Slate |
| Color | White |
| Material | Porcelain |
| Shipping Weight | 33.00 lbs |