Login/Register to view pricing.
| Individual Drinkware Capacity | 13-1/2oz |
|---|---|
| Drinkware Capacity | 0 - 13-1/2oz |
| Capacity | 13-1/2oz |
| Manufacturer | LIBBEY GLASS (BEVERAGE) |
| Length | 22.88 |
| Width | 15.31 |
| Height | 8.56 |
| Sales Unit | CS |
| Product Group | Stemmed |
| Bottom Diameter | 3" |
| Max Diameter | 3-5/8" |
| Top Diameter | 2-7/8" |
| Product Weight | 15.8 Lbs |
| Warranty | Safedge Rim Lifetime Guarantee |
| Pattern | Perception |
| Color | Clear |
| Material | Glass |
| Shipping Weight | 15.80 lbs |