Login/Register to view pricing.
- Unique BreakAway closure prevents tampering
- Tamper-Visible flag indicates that the package has been opened
- No shrink bands required
- No Tear strip to discard
- Leak Resistant
- Optimizes shelf space
- Excellent stackability for improved merchandising
- Made with PETE
| Capacity | 36 oz |
|---|---|
| Manufacturer | Par-Pak |
| Length | 19.3 |
| Width | 16.6 |
| Height | 17.4 |
| Sales Unit | CS |
| Lid Type | Flat |
| Product Group | Container |
| Product Dimensions | 8.73"X8.09"X1.06" |
| Number of Compartments | 1 |
| Shape | Rectangle |
| Color | Clear |
| Material | PET Plastic |
| Shipping Weight | 16.00 lbs |