Login/Register to view pricing.
Elevate the presentation of your cupcakes and muffins with Hoffmaster's 611100 2" x 2" - 3-1/2" Small White Tulip Baking Cup. These tulip baking cups are made from greaseproof paper and can be baked in conventional ovens up to 425°F. The possibilities are endless with Hoffmaster's 611100 Small White Tulip Baking Cup. They can also be used to creatively serve and display non-baked goods like candy, nuts and more.
- 10 packs of 250 each
- Can be baked in conventional ovens up to 425°F
- Greaseproof paper
| Capacity | 4 oz |
|---|---|
| Manufacturer | Hoffmaster |
| Length | 2 |
| Width | 2 |
| Height | 3.5 |
| Sales Unit | CS |
| Product Dimensions | 2"X2"X3-1/2" |
| Product Weight | 7.05 Lbs |
| Volume | 3 - 4 oz. |
| Style | Tulip |
| Color | White |
| Material | Treated Paper |
| Shipping Weight | 7.05 lbs |