Login/Register to view pricing.
| Manufacturer | Globe |
|---|---|
| Length | 7.32 |
| Width | 4.32 |
| Height | 16 |
| Sales Unit | EA |
| Horsepower | 1 HP |
| Transmission | Gear Driven |
| Wattage | 750W |
| Plug Type | NEMA 5-15P |
| Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| Voltage | 120V |
| Material | Stainless Steel |
| Power Type | Electric |
| Shipping Weight | 11.50 lbs |