Login/Register to view pricing.
Dart's 32MJ48 32 oz White Foam Food Containers is perfect for keeping food at the preferred serving temperature. Made of thick, insulated foam, these containers will keep hot food hot while also keeping cold food cold. Also, the versatility of these containers allow them to be used for prepackaged or freshly served foods.
- Perfect for serving hot and cold foods
- Use 48 Series Lids
- Washington
- Oregon
- California
- Hawaii
- Colorado
- New York
- Maine
- Delaware
- Rhode Island
- Vermont
- New Jersey
- Maryland
| Capacity | 32 oz |
|---|---|
| Manufacturer | Dart |
| Length | 28.25 |
| Width | 18.563 |
| Height | 30.25 |
| Sales Unit | CS |
| Cup Type | Hot/Cold |
| Diameter | 5" |
| Lid Type | Lid Not Included |
| Product Group | Container |
| Product Weight | 12.7 Lbs |
| Number of Compartments | 1 |
| Shape | Round |
| Color | White |
| Material | Foam |
| Shipping Weight | 12.43 lbs |