Login/Register to view pricing.
| Individual Drinkware Capacity | 16 oz |
|---|---|
| Drinkware Capacity | 0 - 16 oz |
| Capacity | 16 oz |
| Manufacturer | LIBBEY GLASS (BEVERAGE) |
| Length | 20.44 |
| Width | 10.31 |
| Height | 13.13 |
| Sales Unit | CS |
| Bottom Diameter | 2-1/4" |
| Max Diameter | 3-1/4" |
| Top Diameter | 3-1/8" |
| Product Weight | 24 Lbs |
| Warranty | Safedge Rim Lifetime Guarantee |
| Pattern | Pub |
| Color | Clear |
| Material | Glass |
| Shipping Weight | 24.00 lbs |