Login/Register to view pricing.
Dart's Y9 Conex Galaxy 9 oz Translucent Plastic Cup are made of lightweight polystyrene a sturdy, yet flexible material. Raised sidewall rings add extra strength and provide a secure gripping surface that's easy to hold. Contact clarity provides for easy beverage identification and merchandising appeal. A smooth rolled rim designed for comfort and safety.
- Use Lid 600TS
| Capacity | 9 oz |
|---|---|
| Manufacturer | Dart |
| Length | 16 |
| Width | 16 |
| Height | 20.5 |
| Sales Unit | CS |
| Cup Type | Cold |
| Diameter | 3" |
| Product Weight | 32.543 Lbs |
| Color | Translucent |
| Material | Polystyrene |
| Shipping Weight | 30.52 lbs |