Login/Register to view pricing.
Dart's 16U16ESC Fusion Escape Design 16 oz Foam Hot Beverage Cups offer superb graphics and superior insulation for your upscale gourmet beverage program. Maintains hot and cold beverage serving temperature and taste, while keeping cup sidewall cool to the touch.
- Use 16 series Lid
- Washington
- Oregon
- California
- Hawaii
- Colorado
- New York
- Maine
- Delaware
- Rhode Island
- Vermont
- New Jersey
- Maryland
| Capacity | 16 oz |
|---|---|
| Manufacturer | Dart |
| Length | 31.9 |
| Width | 16.9 |
| Height | 23.6 |
| Sales Unit | CS |
| Cup Type | Hot/Cold |
| Diameter | 3.7" |
| Product Weight | 15.4 Lbs |
| Color | Brown |
| Material | Foam |
| Shipping Weight | 15.50 lbs |