Login/Register to view pricing.
Dart's 12U16ESC Fusion Escape Design 12 oz Foam Hot Beverage Cups offer superb graphics and superior insulation for your upscale gourmet beverage program. Maintains hot and cold beverage serving temperature and taste, while keeping cup sidewall cool to the touch.
- Washington
- Oregon
- California
- Hawaii
- Colorado
- New York
- Maine
- Delaware
- Rhode Island
- Vermont
- New Jersey
- Maryland
| Capacity | 12 oz |
|---|---|
| Manufacturer | Dart |
| Length | 20.8 |
| Width | 16.9 |
| Height | 27.1 |
| Sales Unit | CS |
| Cup Type | Hot/Cold |
| Diameter | 3.7" |
| Product Weight | 12.4 Lbs |
| Color | Brown |
| Material | Foam |
| Shipping Weight | 12.50 lbs |