Login/Register to view pricing.
Make it easy for customers to take home a piece of your famous pie or cheesecake with Pactiv Evergreen's clear hinged lid pie wedges. This packaging combines style with functionality to complement all of your pies and cakes!
- Clear single hinged pie wedge (deep). Dimensions: 5" x 4" x 2 3/ 4".
| Capacity | 9 oz |
|---|---|
| Manufacturer | RJ Schinner |
| Length | 19 |
| Width | 16 |
| Height | 25 |
| Sales Unit | CS |
| Lid Type | Dome |
| Product Group | Lid |
| Number of Compartments | 1 |
| Shape | Triangle |
| Size | 9" |
| Color | Clear |
| Material | Polystyrene |
| Shipping Weight | 11.60 lbs |