Login/Register to view pricing.
| Capacity | 10 oz |
|---|---|
| Manufacturer | Churchill China |
| Length | 12.8 |
| Width | 12.8 |
| Height | 5.39 |
| Sales Unit | CS |
| Application(s) | Contemporary Fine Dining |
| Diameter | 12" |
| Product Group | Bowls |
| Certification(s) | 5-year No-Chip warranty |
| Product Weight | 16.82 Lbs |
| Pattern | Menu |
| Color | White |
| Material | Porcelain |
| Shipping Weight | 15.72 lbs |