Login/Register to view pricing.
| Capacity | 6-1/2 ounces |
|---|---|
| Manufacturer | LIBBEY GLASS (BEVERAGE) |
| Length | 16.38 |
| Width | 8.25 |
| Height | 10.19 |
| Sales Unit | CS |
| Bottom Diameter | 2-1/8" |
| Max Diameter | 2-1/2" |
| Top Diameter | 2" |
| Product Weight | 14.3 Lbs |
| Warranty | Safedge Rim and Foot Guarantee |
| Pattern | Decanters & Pitchers |
| Shipping Weight | 14.30 lbs |