Login/Register to view pricing.
| Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Length | 36.875 |
| Width | 38.25 |
| Height | 70.625 |
| Sales Unit | EA |
| Deck | Double |
| Energy Star Certified | Yes |
| Oven Depth | Standard |
| Depth | 34 |
| Interior Dimensions | 29"W x 24-1/4" D x 20"H x 2 decks |
| Plug Type | Hardwire |
| Product Weight | 960 Lbs |
| Warranty | Two year parts and labor and three year limited oven door warranty. |
| Voltage | 240V |
| Control Type | Manual |
| Material | Stainless Steel |
| Power Type | Electric |
| Shipping Weight | 960.00 lbs |